Rekordní aprílová neděle: Máme o kolečko víc!

Zahájení turistické sezony se koná každoročně první dubnovou neděli pod taktovkou měst Blansko, Boskovice a Pivovaru Černá Hora a je spjato s vytvářením nového českého rekordu. Po šesti ročnících doprovázených jarním sluníčkem se letos počasí rozhodlo ukázat tu pravou aprílovou tvář - turisty na pochodech z Blanska a z Boskovic doprovázelo slunce, studený vítr a dokonce i sníh. I když nepříznivé počasí návštěvnost ovlivnilo a počet účastníků akce byl nižší než v minulých letech, na nádvoří pivovaru se sešel dostatečný počet lidí na to, aby překonali stávající rekord 169 lidí, jehož držitelem bylo město Frýdlant. 
 

Registrace všech účastníků proběhla v branách pivovaru pod pečlivým dozorem Agentury Dobrý den z Pelhřimova a pořadatelé mohli pyšně vyhlásit hodnotu nového českého rekordu - v Moravském krasu máme 408 lidí a 9 psů, kteří mají o kolečko navíc. Většina koleček byla klasických, z hodinek, autíček, židlí, kočárků, často se objevovala i kolečka na rádýlku, posilovací kolečka a také linecká kolečka. Nejmenší kolečko o rozměru 0,4 mm, které pořadatelé museli hledat lupou, přinesla Adélka Pokorná, za největší kolečko byl ohodnocen pár, který přišel v jednom kole o průměru téměř 2 metry. Speciálními aprílovými cenami byli odměněni i majitelé největšího stavebního kolečka se speciální úpravou pro převoz manželek, šikovná pekařka se svým lineckým kolečkem o průměru 23 cm a paní, která svoji miniaturní věrnou kopii stavebního kolečka vyrobila z alobalu. A jaké že to byly ceny? Výhrou byl přechod přes Alpy (francovky) s průvodcem, druhý výherce se podíval na Vysočinu (salám) a třetí vítězka absolvovala vyhlídkový let (na židli) nad Pradědem (likérem).
 

Představitelé obou pořádajících měst a Pivovaru Černá Hora zahájili turistickou sezonu nakrojením turistického salámu a představili novinky v cestovním ruchu, které pro rok 2012 chystají. V Blansku to bude zejména inovovaný projekt turistické linky Krasobus, která nabízí pohodlnou přepravu mezi Blanskem a Skalním mlýn. Nový minibus Krasobus si turisté mohli prohlédnout přímo na nádvoří pivovaru. Krasobus nebyl jedinou "atrakcí", která zde pro návštěvníky byla přichystaná. Děti mohly vyzkoušet své dovednosti v kreslení v dětském koutku, pro dospělé byla vítaným zpestřením půjčovna skákacích bot a vozítek Segway. Po celé odpoledne vyhrávala k poslechu i tanci country kapela Prakl.