Celá oblast Blanenska a Moravského krasu je protkána hustou sítí turistických stezek i cyklistických tras. Všechny trasy jsou dobře značené, vedou po nejen po silnicích, zpevněných cestách, ale také po lesních stezkách v nádherné přírodě Moravského krasu. Provedou vás atraktivními místy našeho regionu, hlubokými údolími a žleby a stejně tak krasovými plošinami, navštívíte historické i technické památky a projedete obcemi s přívětivými a pohostinnými lidmi.  Tak vzhůru do pedálů!

V našem informačním centru v Blansku se můžete zastavit pro turistickou a cyklomapu ve formátu A3, kterou Vám rádi věnujeme zdarma a přidáme další turistické informace. V prodeji máme pak mapy v různém měřítku od Geodézie. Kartografie nebo Schocart.
 

   Do krasu už jen s Krasobusem.


   Od června do září si můžete u řidiče linky Krasobus č. 226 zakoupit speciální Krasobus jízdenku, v rámci které získate nárok na Poukaz na slevy do míst a služeb v Moravském krasu. Slevový poukaz Vám nabídne kupony například na zvýhodněnou jízdenku vláčkem a lanovkou v Moravském krasu, levnější vstupenku do blanenského aquaparku, Kateřinských jeskyní, Domu přírody, blanenského muzea nebo zcela volný vstup na vyhlídku kostela sv. Martina.Jak získate Poukaz na slevy?
1. U řidiče autobusu linky 226 poptávejte Krasobus jízdenku za 30 Kč, zlevněná pak stojí 15 Kč.
2. V rámci Krasobus jízdenky dostanete také tzv. výčet slev, ten předložíte u jednoho ze zapojených míst, které jsou na jízdence uvedeny. Oproti němu Vám bude vydán Poukaz na slevy s kupony.
3. Ty pak uplatníte v jednotlivých místech.
4. Výčet slev z jízdenky můžete směnit za Poukaz na slevy také v Informační kanceláři Blanka v Blansku a v Kontaktním centru na blanenském autobusovém nádraží.

Tipy na peší a cyklistické trasy na Blanensku:

Řadit
Zobrazit na stránku
Josefovským údolím
START: Olomučany, točna, 

Pěší trasa -> Z Olomučan k Máchovu památníku až do Josefovského údolí, kde se můžete ochladit u lesního baru nebo v jeskynním komplexu Jáchymka. Po cestě se můžete zajít podívat do Staré (Františčiny hutě) nebo k jeskyni Býčí skála.

K prameni Punkvy
START: Suchý - obecní úřad, 

Pěší trasa -> Vydejte se lesem až k prameni nejznámnější řeky Moravského krasu. Cestou zavítáte i k věži meteoradaru, která měří oblačnost nad Moravou a Slezskem.

Za výhledem z rozhledny a pískovcovými sochami
START: Huť sv. Antonie, Obora, 

Pěší trasa -> vycházkou na rozhlednu Malý Chlum, za lesními sochami Stanislava Rolínka, kolem kopce Opálka s pověstí o čertovi a ježibabě, až k pozůstatkům Huti sv. Antonie.

Za trojím osvěžením okolo Rudice
START: Rudice - Větrný Mlýn, 

Pěší trasa -> vydejte se za nejvyšším podzemním vodopádem v České republice - do Rudického propadání, na trase vás čeká osvěžení ještě u jedovnického vodopádu, Klostermannovy studánky a v cíli na zahrádce restaurace Tumperek.

Ze Šošůvky do holštejnských lesů a zpět
START: Lom Šošůvka, 

Pěší trasa - vydejte se k pozůstatkům hradu Holštejn s hladomornou, lesními a skalními valy až k bývalé vápence Malá Dohoda.

Z Blanska na hrady a za výhledy
START: rozcestí Blansko ČKD, pod Klepačovem, 

Pěší trasa (Blansko - Nový hrad - Olomučany - Klepačov):vydejte se z Blanska na Nový hrad, cestou vás čekají výhledy do údolí, Čertův a Klepačovský hrádek, i odpočinek na malebném statku uprostřed zelené přírody.

Z kopce až ke Sloupsko-šošůvským jeskyním a dále do Moravského krasu
START: Blansko -> Suchý, aut. zastávka, 

Na kole: Suchý - Sloup - Pustý žleb - Skalní Mlýn - Blansko:Cyklobusem č. 233 na Suchý, k meteoradaru, prameni Punkvy a hurá z kopce dolů až do Moravaského krasu.

Procházka po blanenských památkách
START: Informační kancelář, Rožmitálova 6, Blansko, 

Pěší trasa -> Projděte se s námi městem Blanskem! Nenáročná trasa pro děti i dospělé vás seznámí s blanenskými historickými památkami.

Na kole na rozhlednu Veselice
START: Informační kancelář, Rožmitálova 6, Blansko, 

Pohodový cyklovýlet kombinující lesní i asfaltové cesty. Odměněni budete krásným výhledem do krajiny Moravského krasu.