Cyklojízda srdcem jižní Moravy

Start blanenských cykloturistů je v 9:00 hodin od Informační kanceláře Blanka, vyškovští vyrazí také v 9:00 hodin od vyškovského aquaparku. 
Trasa povede po cyklostezce Srdcem jižní Moravy, tedy Blansko – Skalní mlýn – Sloup – Ostrov u Macochy – Vilémovice – Rudice (a v opačném směru Vyškov – Dědice – Opatovice – Ruprechtov – Jedovnice – Rudice).
 
Hlavní program v Rudici bude probíhat od 12 do 16 hodin. 
 
Program: 
 
Zahájení turistické sezony na Větrném mlýně 
Prezentace nových propagačních materiálů „Pohádková Rudice“
Vystoupení krasové hudební skupiny KNIR 
Dobrá mysl krasu – sázení dobromysli v areálu Větrného mlýna
Prezentace cyklovýletů na Vyškovsku
Prezentace Singletrailů v Jedovnicích
Nová sezona projektu  „7 dní v pohádce“
Programem provází Nika Lárová

Z dalšího doprovodného programu: 
 
3D kino ve Větrném mlýně, „Dobrá mysl krasu“ – sázení dobromysli v areálu Větrného mlýna, občerstvení – regionální produkty, uzeniny z udírny, pivo Černá Hora, soutěže pro děti, znalostní kvíz o ceny pro dospělé.
 
Za pozornost jistě stojí fakt, že města Blansko a Vyškov, která akci opět spolupořádají, si letos připomínají  významná výročí. Obě jsou spojená s první písemnou zmínkou a obě se váží k osobnosti biskupa Jindřicha Zdíka. Blansko slaví 880 let od první zmínky v Letopise Kanovníka vyšehradského 1136, o něco „mladší“ Vyškov si připomíná půlkulatých 875 let od první zmínky ve Zdíkově listině z roku 1141. U této příležitosti připravili pořadatelé pro návštěvníky akce opět malý turistický kvíz ve znalostech o regionu a za správné odpovědi získají vylosování výherci zajímavé ceny.
 
Zajímavostí bude jistě také nový propagační materiál vydaný obcí Rudice nazvaný „Pohádková Rudice- ráj filmařů“. Materiál obsahuje přehled toho nejzajímavějšího, co za posledních více než 50 let filmoví tvůrci v rudických exteriérech natočili. Od slavného Vláčilova dramatu Ďáblova past, přes řadu pohádek až po Četnické humoresky a moderní kriminální příběhy. Materiál budou moci návštěvníci akce získat a díky mapce, kterou obsahuje, si místa známá z filmového plátna s jeho pomocí také projít.
 
Organizátoři pevně věří, že se tímto druhým ročníkem akce rodí v Moravském krasu nová tradice, která si získá své stálé příznivce nejen mezi cykloturisty, ale všemi, kteří mají rádi turistiku, pohádková dobrodružství a vůbec tento region.

red