Řadit
Zobrazit na stránku
Za trojím osvěžením okolo Rudice
START: Rudice - Větrný Mlýn, 

Pěší trasa -> vydejte se za nejvyšším podzemním vodopádem v České republice - do Rudického propadání, na trase vás čeká osvěžení ještě u jedovnického vodopádu, Klostermannovy studánky a v cíli na zahrádce restaurace Tumperek.

Ze Šošůvky do holštejnských lesů a zpět
START: Lom Šošůvka, 

Pěší trasa - vydejte se k pozůstatkům hradu Holštejn s hladomornou, lesními a skalními valy až k bývalé vápence Malá Dohoda.

Z Blanska na hrady a za výhledy
START: rozcestí Blansko ČKD, pod Klepačovem, 

Pěší trasa (Blansko - Nový hrad - Olomučany - Klepačov):vydejte se z Blanska na Nový hrad, cestou vás čekají výhledy do údolí, Čertův a Klepačovský hrádek, i odpočinek na malebném statku uprostřed zelené přírody.

Josefovským údolím
START: Olomučany, točna, 

Pěší trasa -> Z Olomučan k Máchovu památníku až do Josefovského údolí, kde se můžete ochladit u lesního baru nebo v jeskynním komplexu Jáchymka. Po cestě se můžete zajít podívat do Staré (Františčiny hutě) nebo k jeskyni Býčí skála.

K prameni Punkvy
START: Suchý - obecní úřad, 

Pěší trasa -> Vydejte se lesem až k prameni nejznámnější řeky Moravského krasu. Cestou zavítáte i k věži meteoradaru, která měří oblačnost nad Moravou a Slezskem.

Za výhledem z rozhledny a pískovcovými sochami
START: Huť sv. Antonie, Obora, 

Pěší trasa -> vycházkou na rozhlednu Malý Chlum, za lesními sochami Stanislava Rolínka, kolem kopce Opálka s pověstí o čertovi a ježibabě, až k pozůstatkům Huti sv. Antonie.

Procházka po blanenských památkách
START: Informační kancelář, Rožmitálova 6, Blansko, 

Pěší trasa -> Projděte se s námi městem Blanskem! Nenáročná trasa pro děti i dospělé vás seznámí s blanenskými historickými památkami.