• Vavřinec se stal krajskou Vesnicí roku 2011Vavřinec se stal krajskou Vesnicí roku 2011

  07. 06. 2011

  V konkurenci 19 obcí získal Vavřinec Zlatou stuhu pro Vesnici roku 2011 Jihomoravského kraje. Ocenění převzal v pondělí na Krajském úřadě v Brně starosta obce Miloslav Novotný.

 • Blansko čeká XIV. Historický jarmarkBlansko čeká XIV. Historický jarmark

  27. 05. 2011

  Celodenní program plný her a zábavy pro děti i dospělé, koncertů, divadelních a historických vystoupení připravilo v zámeckém parku Kulturní středisko města Blanska na sobotu 28.5.2011

 • Muzejní noc v Blansku bude zopakována podruhéMuzejní noc v Blansku bude zopakována podruhé

  23. 05. 2011

  Zámecké komnaty plné strašidel, přízraků a dalších tvorů ze záhrobí pravidelně lákají v Blansku návštěvníky Muzejní noci. Ta letošní bude pro velký úspěch zopakována tento týden podruhé.

 • Setkání ve střední části Moravského krasuSetkání ve střední části Moravského krasu

  07. 05. 2011

  Dnes se v Josefovském údolí koná již 11. ročník tradičního Setkání ve střední části Moravského krasu. Pro návštěvníky jsou připraveny mimořádné prohlídky jeskyně Býčí skála a Výpustek nebo experimentální tavba železa.

 • Minigolf v Blansku zahájil provozMinigolf v Blansku zahájil provoz

  02. 05. 2011

  O minulém víkendu v rámci tradičního Pálení čarodějnic zahájil letošní provoz areál minigolfu v rekreační oblasti Palava v Blansku.

 • Tipy na Velikonoční týdenTipy na Velikonoční týden

  15. 04. 2011

  S blížícími se Velikonocemi pořádají památky i různé kulturní instituce akce zaměřené právě na oslavu svátků jara. Nabízíme několik tipů, jak si zpestřit předvelikonoční týden.

 • Farmářské trhy v BlanskuFarmářské trhy v Blansku

  14. 04. 2011

  Na Zelený čtvrtek se Blansko zařadí mezi města, která budou pravidelně pořádat farmářské trhy. Domácí sýry, zeleninu i pečivo si zde nyní budou moci zájemci zakoupit každý třetí čtvrtek v měsíci.

 • Velikonoční výstava v BlanskuVelikonoční výstava v Blansku

  13. 04. 2011

  Také letošní rok pořádá Kulturní středisko města Blanska tradiční prodejní velikonoční výstavu spojenou s ukázkami různých způsobů zdobení velikononočních vajíček a dalších tradičních řemesel.