• Blanenská umělecká litina - 1. dílBlanenská umělecká litina - 1. díl

  22. 08. 2011

  Mgr. Jindřich Čeladín z Muzea Blansko seznámí v tomto seriálu širší veřejnost se slavnými díly odlitými v blanenských slévárnách.

 • Turistická informační centra v letní sezoněTuristická informační centra v letní sezoně

  15. 07. 2011

  Informační kancelář Blanka i letos v letní sezoně rozšíří svoji provozní dobu pro veřejnost na sedm dní v týdnu. Již čtvrtým rokem tak mohou turisté v Blansku získat informace o regionu a tipy na výlety i v sobotu a v neděli.

 • Registrujte se na Půlmaraton Moravským krasem!Registrujte se na Půlmaraton Moravským krasem!

  30. 06. 2011

  Půlmaraton Moravským krasem startuje v Blansku 4. září. Všichni zájemci se stále mohou registrovat online do některého ze tří běhů nebo osobně v informační kanceláři Blanka.

 • Oživlé prohlídky jeskyně BalcarkyOživlé prohlídky jeskyně Balcarky

  11. 06. 2011

  Správa jeskyní Moravského krasu přichystala pro malé i velké návštěvníky netradiční prohlídky jeskyně Balcarky na sobotu 25. června.

 • Televizní tip na výlet do Moravského krasuTelevizní tip na výlet do Moravského krasu

  10. 06. 2011

  Unikátní příroda Moravského krasu se často dostává i do hledáčku televizních kamer. V sobotu 28.5. byla v pořadu televize Prima Kam na výlet? odvysílána reportáž právě z našeho "regionu se suterénem".

 • Vavřinec se stal krajskou Vesnicí roku 2011Vavřinec se stal krajskou Vesnicí roku 2011

  07. 06. 2011

  V konkurenci 19 obcí získal Vavřinec Zlatou stuhu pro Vesnici roku 2011 Jihomoravského kraje. Ocenění převzal v pondělí na Krajském úřadě v Brně starosta obce Miloslav Novotný.

 • Turistická autobusová linka Krasobus od června v provozuTuristická autobusová linka Krasobus od června ...

  03. 06. 2011

  V sobotu 4. června poprvé pro turisty vyrazí na trasu Blansko - Skalní mlýn - Blansko nová autobusová linka Krasobus. Zakoupením jízdenky získají cestující další slevy na turistické atraktivity v Blansku a Moravském krasu.