• Alexandrovka - znovuzrozená rozhlednaAlexandrovka - znovuzrozená rozhledna

  30. 12. 2011

  Již téměř 125 let stojí na kopci zvaném Špičák nad Adamovem rozhledna. Přijměte tento článek o její pohnuté historii jako malou pozvánku na výlet za poznáním této zajímavé stavby a hlavně za nádherným výhledem, který celoročně nabízí.

 • Blanenský objev, který ozářil světBlanenský objev, který ozářil svět

  25. 12. 2011

  V dějinách lidstva existuje několik objevů, které ovlivnily vývoj celé naší civilizace Jeden takový významný objev se zrodil právě v Blansku. Je dobré si jej připomenout právě nyní, v čase vánočním.

 • Vánoční zámecký koncertVánoční zámecký koncert

  12. 12. 2011

  Všichni milovníci klasické hudby jsou v tomto adventním čase zváni do Hudebního salonu blanenského zámku na koncert Komorního orchestru města Blanska

 • Punkevního pstruha znali i na vídeňském dvořePunkevního pstruha znali i na vídeňském dvoře

  08. 12. 2011

  Pstruhárna v Lažánkách k Blansku prostě patří. Řidiči, cyklisté i bruslaři na inlinech mířící ke Skalnímu Mlýnu ji míjí jako cosi známého, co je tady odjakživa. Staré a známé ovšem může příjemně překvapit.

 • Veletrh regionálních produktů z Moravského krasuVeletrh regionálních produktů z Moravského krasu

  01. 12. 2011

  Jedovnický kulturní dům se v sobotu 3.12.2011 zaplní množstvím vystavovatelů. Již 18.ročník Mikulášského knižního jarmarku doplní letos posedmé veletrh regionálních produktů z Moravského krasu

 • Hlasujte pro Novodvorskou alejHlasujte pro Novodvorskou alej

  29. 11. 2011

  Posledních pár dnů zbývá do konce soutěže Alej roku 2011, kterou vyhlásila nezisková organizace ARNIKA. Novodvorská alej v Moravském krasu by mohla aspirovat na vítězství.

 • Cestovatelé opět míří do BlanskaCestovatelé opět míří do Blanska

  25. 11. 2011

  Festival Rajbas již třináctým rokem nedílnou součástí blanenského podzimu. Každoročně se za bohatým programem sjíždějí cestovalé a fandové outdooru z celé republiky.

 • Pozvánka na rybolovPozvánka na rybolov

  20. 10. 2011

  Obec Jedovnice srdečně zve všechny obyvatele i návštěvníky Moravského krasu na tradiční výlov rybníka Olšovec, který se uskuteční o víkendu 22. - 23. listopadu.