S Meteorem do jeskyní! Vyhrajte exkurzi do Amatérské jeskyně.

Každou sobotu s rozhlasem navštívíme jednu jeskyni. Objedeme celou republiku. Nebudeme si hrát na žádnou VIP návštěvu, půjdeme pěkně s vámi, běžnými návštěvníky, kteří ten den do jeskyně zavítají. V každé jeskyni nás bude čekat jiný průvodce, ten, který má v uvedenou hodinu službu. Naši výpravu do jeskyně bude navíc komentovat geolog a speleolog dr. Jaroslav Hromas, ředitel Správy jeskyní České republiky. 
 
 
Vyhrajte exkurzi do největší jeskyně České republiky
 
Samozřejmě úplně nejlepší je prohlédnout si jeskyně na vlastní oči. Ten zážitek, ta atmosféra, která tam na člověka dýchne, to ani rozhlas, dokonce ani televize nedokáží zprostředkovat. V České republice máme 14 jeskyní zpřístupněných veřejnosti, a abychom vás motivovali k jejich návštěvě, vyhlašujeme soutěž. Odměna stojí za to, budete moci ve speciální exkurzi navštívit největší jeskyni České republiky, která není přístupná veřejnosti – Amatérskou jeskyni. Co musíte udělat, abyste se do ní dostali? 
 
 
Musíte prokázat, že máte o jeskyně zájem. Navštivte jich co nejvíce, máte na to čas od 1. července do 31. srpna 2015. Požádejte při vstupu u pokladny o speciální razítko Meteoru, pokladní vám ho dá na vstupenku. 
 
Orazítkované vstupenky ze všech jeskyní, které navštívíte, sbírejte a pošlete je pak najednou nejpozději 31. srpna poštou na adresu Meteor, Český rozhlas, Vinohradská 12, 120 99 Praha 2. Nezapomeňte pro rychlou komunikaci uvést na sebe kontakt: e-mail nebo telefon. 
 
Nezáleží na tom, jestli jdete do jeskyně sami nebo s celou rodinou, z každé jeskyně bude uznána jen jedna vstupenka. Kdo pošle nejvíce orazítkovaných vstupenek, tedy z nejvíce jeskyní, dostane se do finále. 
 
Nečekáme, že někdo objede všech 14 jeskyní, to se snad ani nedá. Na vítězství tak bude stačit třeba jen 5 nebo 6 jeskyní, tak to nevzdávejte předem. Vítězové budou vylosováni a oznámeni v Meteoru 5. září 2015. 15 finalistů v doprovodu odborníka, a také moderátorů Meteoru, navštíví v sobotu 12. září Amatérskou jeskyni. 

Stránky soutěže

www.rozhlas.czFoto: Jiří Komárek  - Amatérská jeskyně - Bílá voda v Povodňové chodbě