Dopravní omezení v souvislosti s Půlmaratonem Moravským krasem

Vážení spoluobčané,
 
v sobotu 30. srpna 2014 od 12.20 hodin se na náměstí Republiky v Blansku uskuteční kulturně sportovní akce Půlmaraton Moravským krasem. Z důvodu konání této akce dojde k určitému dopravnímu omezení.
V době běhů o délce 800 m a 2,4 km (od 13.00 do 13.40)  a běhu o délce 21,1 km (od 16.00 do 19.00 hod.) bude značně ztížena průjezdnost některými  ulicemi.  

Konkrétně se jedná o nám. Republiky, nám. Svobody a o ulice Seifertova, Mlýnská, Poříčí, Vodní, Rožmitálova, Smetanova, Tovární, Ant. Dvořáka, Nádraží, Nádražní, Gellhornova.  Běžci půlmaratonu poběží z města dále k Punkevním jeskyním, kde se otočí a poběží zpět.

Z tohoto důvodu bude od 16.00 uzavřena i silnice do Moravského krasu.

V době běhu půlmaratonu bude zrušena autobusová linka do Moravského krasu a vozidla jedoucí od Blanska do Lažánek budou muset využít objížďky přes okolní obce.

Náměstí Republiky bude uzavřeno celý den, protože od ranních hodin bude probíhat příprava akce.
 
V rámci této akce proběhne koncert skupiny ŽLUTÝ PES S ONDŘEJEM HEJMOU a  rockové skupiny TŘETÍ ZUBY. Vstup na koncerty a atrakce pro děti jako je skákací hrad, trampolína jsou zdarma.  Děti do 7 let  si mohou nově zaběhat na náměstí v rámci dětských běhů, které proběhnou od 14.00 hodin. Běhu se mohou zúčastnit jen registrovaní běžci. Bez registrace se mohou krátkého běhu zúčastnit maminky s kočárky, délka pro tento běh činí 100 m.
 
Věříme, že sportovně kulturní akce Půlmaraton Moravským krasem v Blansku významně obohatil nabídku v této oblasti a při této příležitosti si i Vás dovolujeme na tuto akci pozvat. Pokud se nemůžete z nějakého důvodu zúčastnit, děkujeme za shovívavost a vstřícnost.

Tým občanského sdružení Sportuj s námi

Bližší informace naleznete na www.pulmaratonblansko.com.