Galerie města Blanska

Galerie města Blanska je regionální galerií prezentující současné umění a přitom naplňující potřeby rozvíjení místní komunity. Standardně v průběhu roku připravuje 5 dvojic výstav ve dvou výstavních prostorách, hlavním, prostorově velkorysém dvousálu a experimentálním prostoru bývalé galerijní vrátnice (Pracovna). Kromě pravidelných výstav uskutečňuje řadu doprovodných programů pro všechny věkové kategorie, spolupracuje s jinými blanenskými kulturními institucemi nebo participuje na celoměstských festivalech.

Otevírací doba:

út, čt, pá 10:00-12:00, 13:00-17:00 h
st 10:00-12:00, 13:00-19:30 h
so-ne 14:00-17:00 h

Galerie Kruh Blansko

Prodejní Galerie Kruh v Blansku nabízí originální díla předních českých výtvarných umělců a uměleckých řemeslníků. V nabídce najdete keramiku, obrazy, grafické listy, kresby, originální šperky a bytové doplňky z tvorby současných umělců z celé České republiky. Zvláštní součástí nabídky je velká kolekce drahých kamenů, minerálů a fosilií pocházejících z České republiky i ze zahraničí. 

Pro turisty a návštěvníky Blanska nabízíme originální dárky a suvenýry.

Otevírací doba:
Út-Pá: 14:00-16:00 h

Rudická galerie

Galerie v Rudicích je umístěna ve 2. podlaží Dělnického domu. Otevřena je v době konání výstav v sobotu a v neděli od 13:00 do 17:00 hodin. Vstupné je dobrovolné. Návštěva galerie mimo otevírací dobu je po předchozí domluvě možná.

Galerie Ševčík v Jedovnicích

Autorské expozice umělecké litiny, keramických plastik, keramiky a obrazů.
Více informací najdete zde.

Galerie Kruh na zámku Rájec nad Svitavou

Galerie Kruh nabízí svým návštěvníkům široký sortiment uměleckých a řemeslných  výrobků z keramiky, skla, kovu, textilu a dalších výtvarných oborů. Ve výstavních prostorách připravuje galerie pravidelné autorské výstavy našich předních výtvarníků i regionálních umělců a také celosezónní tématické výstavy. Více informací najdete zde.