Zahajujeme turistickou sezonu!

Vždy se totiž odehrává ve znamení pohodové jarní nálady, dobrého jídla a pití, country muziky a taky pořádné porce recese. Středobodem veškerého turistického dění se stává Pivovar Černá Hora, kde se blanenští i boskovičtí turisté každoročně pod dohledem agentury Dobrý den z Pelhřimova pokoušejí vytvořit nový český rekord s netradiční, až recesistickou tematikou.

Letos se pokusí vytvořit rekord v největším počtu lidí na jednom místě, kteří „mají za ušima“, tedy jsou chytří, vynalézaví a se vším si dovedou poradit.

„U vstupu do nádvoří Pivovaru Černá Hora bude na dvou sčítacích stanovištích od dvanácti do dvou hodin odpoledne započítán každý turista, který prokáže, že má za ušima, tedy bude mít za uchem zavěšen, či jinak vložen libovolný předmět. Započítáni budou i ti, kteří za ucho předmět domalují nebo vytetují. Stejně tak tradičně započítáme i všechny čtyřnohé miláčky, kteří budou mít něco za ušima,“ upřesnila podmínky uznání rekordu Martina Hejčová, vedoucí oddělení propagace a cestovního ruchu MěÚ Blansko.

V průběhu celého odpoledne bude již tradičně bavit country skupina Prak, účastníky čeká i seznámení s novinkami, které v oblasti cestovního ruchu připravila pro letošní sezonu města Blansko a Boskovice, Pivovar Černá Hora a vůbec celá turistická destinace Moravský kras a okolí.

Každý účastník rekordu od pořadatelů obdrží poukázku na klobásku a nápoj zdarma. Ve 14:30 hodin proběhne slavnostní zahájení nové turistické sezony a symbolické zakrojení do prvního letošního turistického salámu. Následně vyhlásíme výsledky rekordního pokusu a oceníme účastníci s nejoriginálnějšími předměty za ušima.

„V letošním roce máme pro návštěvníky akce připraveno jedno milé překvapení – celým programem na nádvoří pivovaru bude provázet známý brněnský herec a moderátor Zdeněk Junák,“ láká k účasti Hejčová.

Samotnému zahájení sezony předcházejí turistické pochody z Blanska a z Boskovic do Pivovaru Černá Hora. Výchozími místy budou tradičně Zámek Blansko a parkoviště u restaurace Zlatá růže v Boskovicích. Trasy o délkách 8-20 km připravil ve spolupráci s organizátory Klub českých turistů.

PROGRAM NA NÁDVOŘÍ PIVOVARU 
12:00–14:00 h – Sčítání osob pro vytvoření rekordu Nejvíce lidí na jednom místě, kteří „mají za ušima“
14:30 h Slavnostní zahájení turistické sezony 2019
15:00 h Vyhlášení výsledků rekordního pokusu a ocenění nejoriginálnějších účastníků
15:30 h Losování tomboly
16.00 h Rozvoz účastníků autobusy na vlakové nádraží Rájec-Jestřebí

TRASY TURISTICKÝCH POCHODŮ
Start z Blanska
8 km
Hořice – rozcestí Nad Hořicemi – na rozcestí Pod Kotlankou – Černá Hora
12 km
Milonice Újezd u Černé Hory – rozcestí Ve Žlebě – Krkatá bába – Lubě – Žernovník – Černá Hora
20 km
Blansko zámek – rozcestí Nad Hořicemi – rozcestí Pod Kotlankou – Milonice – Újezd u Černé Hory – rozcestí Ve Žlebě – Krkatá bába – Lubě – Žernovník – Černá Hora

Start z Boskovic
8 km
Štěchov – Lačnov – údolí Lhoteckého potoka – údolí Býkovky – Býkovice – Černá Hora
11 km
Bedřichov – Kunčina Ves – údolí Býkovky – Býkovice – Černá Hora

Foto: J. Franchi

red