Vstupenky na Vítání sv. Martina

V předprodeji bude možné koupit vstupenky za 30 Kč, na místě za 50 Kč. Vstupné platí osoby starší 15 let, děti mají vstup zdarma. Vstupenky budou v dostatečném množství v předprodeji k dispozici v Informační kanceláři Blanka a na pokladně blanenského zámku, a to od 4. listopadu 2013. Doporučujeme tedy všem, aby si vstupenky zajistili včas. Výhodou zakoupení vstupenek v předprodeji je nejen nižší cena, ale také pohodlnější přístup na akci samotnou, návštěvníci se tak vyhnou zdržení u pokladen u vstupních bran do zámku.

Vstupenky bude možné zakoupit ještě v sobotu u kostela sv. Martina, odkud bude vycházet průvod se svatým Martinem. Podél průvodu se bude pohybovat speciální hlídka, která bude mít vstupenky k dispozici, a to stále ještě za předprodejní cenu 30 Kč.

V zámeckém parku bude vybíráno vstupné u všech vchodů do parku – u hlavní zámecké brány, u horní brány z ulice Dvorské a u schodů u restaurace Sýpka. Vstupenka má formu pásky na ruku, platí pouze slepená na zápěstí a opravňuje nositele k volnému pohybu po areálu zámeckého parku.

Vstup zdarma do zámeckého parku mají děti do 15 let, držitelé ZTP průkazu a také všichni, kteří se ve vlastním historickém kostýmu zúčastní svatomartinského průvodu nebo v něm přijdou do zámeckého parku.

Poplatek ze vstupného je dalším finančním zdrojem, díky němuž mohou organizátoři rozšířit nabídnout kvalitnější program a vylepšit organizační zabezpečení celé akce.

Martina Hejčová
vedoucí informační kanceláře