Říjen - měsíc věží a rozhleden

Tato významná státní výročí tak ohraničují dobu, kdy počasí a příroda stále lákají k výletům za poznáním a kdy je možné navštívit blanenskou věž kostela sv. Martina, a zúčastnit se tak některé ze soutěží, které jsou pro tento měsíc vypsány.

 

Akci Měsíc věží a rozhleden pořádá českobudějovická organizace Pohádkové království. Pro každý region vydala tzv. „čtyřpohled“, na kterém jsou zobrazeny spolupracující rozhledny. V našem regionu je to právě věž kostela sv. Martina, rozhledna Podvrší ve Veselici, rozhledna Alexandrovka u Adamova a radniční věž v Boskovicích.

Každý turista, který si v informačních centrech nebo na rozhlednách zakoupí pohlednici se čtyřmi rozhlednami a na tuto pohlednici sesbírá otisk pamětního razítka ze všech rozhleden, bude zařazen do slosování o horské kolo Galaxy od firmy CykloŠvec a další hodnotné ceny.

Orazítkované pohlednice je třeba nejpozději do 31. prosince 2017 s uvedením vlastní adresy zaslat na adresu Turistického a mapového centra v Českých Budějovicích (Turistické a mapové centrum jižní Čechy, nám. Přemysla Otakara II. č. 21, 370 01 České Budějovice), nebo jej osobně odevzdat v Informační kanceláři Blanka v Blansku, kde obdržíte také drobnou cenu.

Losování o hlavní výhry proběhne v rámci veletrhu Holiday World 2018.
 

Měsíc věží a rozhleden v Blansku zahájí ve čtvrtek 28. září Den věží a rozhleden, kdy bude prohlídková trasa ve věži kostela s vyhlídkou na město mimořádně otevřena po celý den pro návštěvníky zdarma. V provozu bude také věžní kavárnička.

Poslední den tohoto měsíce, tedy 28. října od 13 do 15 hodin, proběhne ve věži další výjimečná akce – Slavnostní výstup na věž s vlajkou, která se koná jako součást oslav výročí vzniku Československé republiky.

Akce vyvrcholí stejnou aktivitou po celé ČR – máváním českou vlajkou ve 14 hodin do čtyř světových stran pod dobu čtyř minut. Také v tento den bude vstup pro návštěvníky zdarma.


 

Všechny akce v rámci Měsíce věží a rozhleden zajišťuje Střední škola gastronomická, s. r. o., Blansko v rámci odborné praxe oboru Cestovní ruch.

Přejeme hodně štěstí v soutěži a krásné rozhledy z obou rozhleden i obou věží!