Rajbasáci poprvé

RAJBASÁCI POPRVÉ
 
Soutěž neprofesionálního filmu Okem dobrodruha  je každoročně součástí festivalu RAJBAS. Letos o posledním listopadovém víkendu porota udělí a předá originální ceny. Roztančeného panáka Rajbasáka obdrží autoři nejúspěšnějších filmů. Rajbasák svým vzhledem symbolizuje svůj původ v Moravskému krasu s tradicí slévárenství - je totiž vyroben ze železa a vápence. 
Točíte? Je jedno jestli na kameru, foťák, GoPro nebo dronem? Zajímavé dokumenty nemusí být jen z druhého konce světa či hlubin oceánů. Rajbasák může být váš! Uzávěrka soutěže je 23.10. 2016.
 
Soutěž je součástí festivalu filmů, setkání a dobrodružství RAJBAS 2016, který se koná každoročně v Blansku. Do jeho konání ve dne dnech 25.-27. listopadu zdánlivě zbývá ještě spousta času, ale upozornit na možnost aktivní účasti v soutěži je nejvyšší čas. Vždyť právě v době dovolených, letních putování či expedic bývá pořízena spousta zajímavého filmového materiálu. Okem dobrodruha je příležitostí podělit se o své zážitky v širším kruhu lidí stejných zájmů. Film by neměl přesáhnout délku 15 minut a žánrové zaměření není omezeno. Nejlepší snímky čeká projekce na hlavní festivalové scéně a udělení cen odbornou porotou. Stále atraktivnější je páteční projekce vybraných filmů spolu s bezprostředním a veřejným hodnocením porotců a udělením ceny Srdcaři.cz. V rolích porotců se letos opět představí dokumentarista Mirek Náplava a premiérově Petr Jan Juračka.

www.festivalrajbas.cz