Objevujte region Blanensko se šnekem Krasíkem!

Pohádkové království šneka Krasíka zve malé i velké na zábavné a dobrodružné putování po regionu Blanensko a Boskovicko. Vytiskněte si z webu cestovní pas nebo si jej vyzvedněte v jedné z pohádkových kanceláří, putujte po regionu, sbírejte razítka a získejte odměnu v podobě pexesa, pamětní dřevěné mince nebo pohádkové knížky se šnekem Krasíkem.

Krasíkovo království se rozprostírá po celém okresu Blansko a zavede vás třeba na blanenský zámek, do jeskyní a Domu přírody Moravského krasu, k větrnému mlýnu v Rudici, na zámek v Rájci nad Svitavou, do Olomučan, Křtin, Boskovic, Letovic nebo Velkých Opatovic. V království se nachází celkem 18 pohádkových kanceláří, kde můžete sbírat razítka i vyzvedávat odměny.

Za 3 razítka náleží odměna v podobě pexesa, za 6 razítek budete obdarováni dřevěnou pamětní mincí a za 9 různých razítek dostanete pohádkovou knížku Dobrodružství šneka Krasíka.


Cestovním pasem a razítky to ale nekončí!
V rámci každého z celkem 12 výletů vás čekají různé rébusy a tajenky, které vás zábavnou formou seznámí s daným místem a jeho zajímavostmi. V Blansku se můžete vydat za hrdiny blanenské umělecké litiny, v Rudici budete putovat za rudickými vodami, voňavé putování vás čeká v Mýdlárně Mydlidědek v Lažánkách, na Češkovicích u hotelu Panorama se seznámíte s oslíky, Boskovicemi vás pak doprovodí ptáčník Velen. Křížovky k daným trasám získáte v místní pohádkové kanceláři, ptejte se po nich!

Objevujte náš region zábavnou formou!

Více informací najdete na www.krasik.cz!