Měsíc věží a rozhleden popáté

Říjen - měsíc rozhleden

Akci Měsíc věží a rozhleden pořádá českobudějovická organizace Pohádkové království. Měsíc rozhleden trvá od 28.9. do 28.10.2016, v době mezi významnými výročími, kdy počasí a příroda stále lákají k výletům za poznáním. S akcí je již tradičně spojena cestovatelská soutěž, do které se již tradičně zapojují i věže a rozhledny v našem regionu - rozhledna Podvrší ve Veselici, rekonstruovaná rozhledna Alexandrovka u Adamova, věž kostela sv. Martina v Blansku a radniční věž v Boskovicích.

Každý turista, který si zakoupí pohlednici se 4 rozhlednami a na tuto pohlednici sesbírá otisk pamětního razítka z každé rozhledny, bude zařazen do slosování o horské kolo Galaxy od firmy CykloŠvec a další hodnotné ceny. Orazítkované pohlednice je třeba nejpozději do 31.12.2016 s uvedením vlastní adresy zaslat soutěžní pohlednici na na adresu Turistického a mapového centra v Českých Budějovicích (Turistické a mapové centrum jižní Čechy, nám. Přemysla Otakara II. č.21, 370 01 České Budějovice) nebo jej osobně odevzdat v Informační kanceláři Blanka v Blansku. Pohled mohou účastníci také osobně odevzdat přímo v Budějovicích nebo na veletrhu Holiday World, kde jim bude předán diplom a drobné ceny. Losování o hlavní výhry proběhne na veletrhu Holiday World 2017 v Praze.

Pohlednice lze zakoupit v informačních centrech v Blansku a v Boskovicích, v kostele sv. Martina v Blansku a na rozhledně Veselice-Podvrší. 
Razítka na pohlednice získáte na následujících místech:
Blansko - kostel sv. Martina
Boskovice - informační centrum
Veselice - rozhledna
Adamov -  pokladna MěÚ Adamov

V letošním roce je možné u příležitosti Měsíce věží a rozhleden zakoupit kromě pohlednic také výroční turistické známky a nově také absolventské vizitky. Obojí bude v prodeji v průběhu daného měsíce v informační kanceláři Blanka a v kostele sv. Martina v Blansku.

Den věží a rozhleden v Blansku
Vyhlídka ve věži kostela sv. Martina zahájí Měsíc věží a rozhleden mimořádnými prohlídkami na státní svátek ve středu 28. 9. 2016, které budou pro všechny zájemce zdarma. V době 9:00-17:00 hod bude možné nejen vystoupat do kostelní věže za vyhlídkou na město, ale bude zde otevřena také věžní kavárnička s projekcí o kostele sv. Martina.

Webové stránky soutěže www.pohadkovekralovstvi.cz.


Přejeme hodně štěstí v soutěži a krásné rozhledy z obou rozhleden i obou věží.