Aquapark Blansko

Bazén aquaparku obsahuje čtyři 25metrové plavecké dráhy, tři skokanské můstky 1 a 3 metry, divokou řeku s houpacím bazénkem uprostřed, 55 metrů dlouhý tobogán, 2,5 metru širokou a 14,5 metru dlouhou skluzavku, bublinkovou masážní lavici, čtyři vodní trysky ve stěně bazénu, tři chrliče vody, vodní hřib, dva dnové výrony vody.
Součástí areálu je také dětský bazének sestavený ze dovu propojených bazénků o průměru 4 a 6 metrů s vodním hřibem. V bázenech je vyhřívaná voda.

V provozně správní budově se nachází šatny, sprchy a WC pro návštěvníky, místnosti pro plavčíky a půjčovnu lehátek a slunečníků.

Součástí provozně správní budovy je také letní restaurace a bar s venkovním a vnitřním posezením. Kolem bazénu jsou nové tryskané betonové dlažby. Ostatní plochy tvoří travnaté koberce s automatickým zavlažováním. 

K dispozici je také posilovna, občerstvení, dvě hřiště na plážový volejbal, nové čtyřdráhové pétanquové hřiště včetně veškerého příslušenství, ruské kuželky, dětské atrakce, rozsáhlé travnaté plochy pro slunění a v zadní části areálu široká písečná pláž se stylovým dětským hřištěm  dva plážové volejbalové kurty. Součástí areálu je také letní restaurace s venkovním a vnitřním posezením. Je možné navštívit také finskou saunu, infrasaunu, solárium, whirlpool, masáže, rehabilitační bazén nebo posilovnu.
Virtuální 3D prohlídka areálu

www.sluzby-blansko.cz

Rekreační oblast Palava Blansko

Komplex rekreační oblasti Palava zasazený v neobvykle hezkém prostředí tvoří umělá vodní nádrž (klouzačky, skokanský můstek, molo) s možností koupání na vlastní nebezpečí. Děti rozhodně ocení množství prvků určených právě pro ně - dětské brouzdaliště s vodním chrličem, dětské hřiště plné lákavých atrakcí pro nejmenší děti a pískovou pláž s prvky pro dětské hry

Vodní nádrž obklopují rozsáhlé upravované travnaté plochy pro pasivní odpočinek.
V areálu se nachází jedna restaurace s celoročním provozem a tři občerstvení. 
Virtuální 3D prohlídka areálu

Koupaliště Adamov

V červenci 2017 byl zahájen zkušební provoz nově zrekonstruovaného koupaliště v Adamově.
V areálu koupaliště je k dispozici plavecký bazén a dětský bazének a několik vodních prvků - vodní hřib, protiproud, masážní trysky, dnová vzduchová masáž. Návštěvníci se mohou v areálu občerstvit a vyzkoušet beach volejbalové hřiště s pisčitým povrchem. Pro nejmenší je nachystáno stylové dětské hřiště s věží, skluzavkou a houpačkami.
WC, převlékárna a ošetřovna je samozřejmostí.

Vstupné a další informace zde.
 

Koupaliště Spešov

Oblíbené koupaliště ve Spešově nabízí ke koupání velký bazén, u kterého je nainstalovaný skokánek. Vaše malé ratolesti jistě ocení nízký bazén, brouzdaliště a dětské hřiště s houpačkami a skluzavkou. Pro sportovní vyžití je zde k dispozici volejbalové a nohejbalové hřiště, v areálu funguje i půjčovna sportovního vybavení (Petanque, hrací kostky, hrací karty, slunečník, volejbalový míč a fotbalový míč). Můžete si zde pronajmout i malou dřevěnou chatku.

Občerstvení poskytuje malá hospůdka se zahrádkou.

http://koupakspesov.webnode.cz

Přírodní koupaliště Sloupské koupadlo

Sloupské koupadlo je příjemný areál letní restaurace s koupalištěm, který se nachází na okraji lesa v malebné obci Sloup. Sloup je severní vstupní branou do chráněné krajinné oblasti Moravský kras.
Sloupské koupaliště nabízí řadu atrakcí pro děti i dospělé. Děti užijí zábavu na vodních nafukovacích atrakcích, zajezdí si na skluzavce a pohrají si mezi sebou. Dospělí si mohou příjemně zaplavat a po plavání si odpočinout v restauraci nebo vyrazit do skal a jeskyní, které se nachází poblíž sloupského koupadla.

Součástí areálu je nejen 50 metrový bazén pro dospělé, ale také malé brouzdaliště, ve kterém se dosyta vyřádí všechny děti. Ve velkém bazénu se nachází nafukovací skluzavka a trampolína. Nespornou výhodou je také venkovní sprcha s pitnou vodou, kde se můžete opláchnout při výstupu z bazénu. Pro návštěvníky, kteří vodě a vodním radovánkám tolik neholdují, je tu připraveno kvalitní hřiště pro plážový volejbal a pro děti pískoviště.


Koupaliště Křtiny

Koupaliště nabízí možnost koupání pro plavce i neplavce, a sice ve velkém (padesátimetrovém) a malém (osmimetrovém) bazénu, pro nejmenší je k dispozici brouzdaliště.
            
V areálu se nachází občerstvení, na osvěžení jsou v nabídce 4 druhy piva (Gambrinus 10, Kozel 11, Rychtář 12, Démon řezák 13), 5 druhů Postmix limonád, Kofola (originál Santa), Destiláty a likéry dle nabídky. Rovněž zde v prodeji zmrzlina dle nabídky. Dále zde naleznete kemp a parkoviště před areálem.

Ceník a otevírací dobu najdete zde.

 

Koupaliště Lažany

Koupaliště nabízí možnost osvěžení v požární nádrži, která je přes léto využívána k rekreaci. Pro návštěvníky je zde k dispozici tenisový kurt, nový skluzavka pro děti a zejména kiosek otevřený od 11 do 24 hod.

Koupaliště je otevřeno jen za příznivého počasí. Koupání je na vlastní nebezpečí.

Vstup zdarma.

Přírodní koupání

Rybník Olšovec
Rybník Olšovec (40 ha) leží v nedotčené přírodě Moravského krasu u obce Jedovnice. Je největším rybníkem na Drahanské vrchovině. V letním období je rybník využíván zejména k rekreaci a sportovnímu rybolovu.
U rybníku jsou travnaté pláže a pozvolný vstup do vody. U vody je skluzavka.
Na pláži jsou k dispozici WC a sprchy, stánky s občerstvením, restaurace a půjčovna loděk a šlapadel. V rybníku je kromě koupání a veslování také možnost surfingu. V blízkosti se nachází kemp.Lom Šošůvka
Zatopený lom Šošůvka, dnes vhodný k potápění a ke koupání. Lom byl zatopen poměrně rychle potom, co dělníci při těžbě narazili na pramen. Na dně lomu se údajně dodnes nacházejí zatopené stroje.
Lom je to malý a mělký, k vidění je spousta raků, cejni, okouni, štika. Na dně části těžebních strojů a ze skruží udělaná prolézačka, pomocí šňůry vyvázaná cesta.
Omezený přístup do vody.

Foto: Spolek potápěčů ALKYON

Rybník Šistý v Rudici

Foto: Martin Ráčil

Podomský rybník v Ostrově u Macochy