Muzea

Blansko

Muzeum Blanenska sídlí v objektu blanenského zámku. Nabízí expozice s regionální tématikou: Moravský kras, Nejstarší hutě, Historie hradu Blansko, Dekorativní a užitková litina 19. a 20. století, Historické interiéry a Historie měřicí techniky. Disponuje novou netradiční výstavní síní "Zámecký sklep".

Více informací

Olomučany

Expozice "Olomučanská keramika" v budově obecního úřadu.

Vilémovice

Speleomuzeum v 1. patře Obecního domu je možné mimo dny otevřených dveří navštívit po domluvě na tel. čísle 720 460 431.

Rudice

Dominantou této obce je Větrný mlýn - muzeum historie obce a stálá expozice speleologie, mineralogie, historie hutnictví a hornictví. Tamější geopark odhaluje přírodní vzorky hornin, repliku selské vápenické pece a milířiště s milířem.

Senetářov

Muzeum tradičního bydlení, knoflíkářství a perleťářství v původní hliněné chalupě (zemědělské usedlosti) s doškovou střechou.

Josefov

Františčina huť - expozice železářství Technického muzea v Brně.

Více informací
Černá Hora

Muzeum pivovarnictví se nachází v historickém sklepení pod Hotelem Sladovna. Stálá expozice vývoje výroby piva od historie po současnost.

Více informací

Galerie

Galerie města Blanska

V průběhu roku jsou zde pravidelně pořádány kvalitní prezentace významných umělců, tradicí se staly i prodejní vánoční a velikonoční výstavy.

Více informací
Galerie Jonáš

Soukromá galerie zaměřena na výstavy regionálních umělců.

Více informací
Rudice

Rudická galerie.

Rájec - Jestřebí

Výstavní síň v Městské knihovně.

Galerie Ševčík v Jedovnicích

Autorské expozice umělecké litiny, keramických plastik, keramiky a obrazů.

Více informací