Turistická autobusová linka Krasobus od června v provozu

Propojení Blanska a Skalního mlýna by mělo přinést nejen častější a pohodlnější dopravní spojení turistům mířícím za zážitky do Moravského krasu, ale zejména zvýšit jejich návštěvnost v samotném městě Blansku.

Na rozdíl od běžné autobusové linky Blansko – Skalní mlýn nebude tato okružní linka končit na autobusovém nádraží, nýbrž zaveze turisty i do samého centra města. Linka, pro kterou bylo v internetovém hlasování veřejnosti na www.blanensko.cz vybrán název „Krasobus“, bude v provozu od června do září o víkendech a v červenci a v srpnu i ve všední den 4× denně. Poprvé tedy vyrazí na trasu v sobotu 4. června a naposledy v této sezoně pojede v neděli 25. září.

„Krasobus“ nebude součástí běžných linek v rámci IDS Jihomoravského kraje a jízdenky na něj se tudíž nebudou prodávat přímo u řidiče, nýbrž na předem určených a zvlášť označených prodejních místech (nádraží ČD, Autobusové nádraží – kancelář předprodeje, Blanenská informační kancelář Blanka, Zámek Blansko, Aquapark Blansko, Skalní mlýn a některá vybraná ubytovací zařízení). Jízdenka bude navíc pro rok 2011 obsahovat následující slevové kupony:

- slevu 15 % na Combi jízdenku (vláček a lanovka na Macochu)
- slevu 10 % na vstup do Kateřinské jeskyně
- slevu 50 % na vstup na Zámek Blansko
- slevu 15 % na vstup do Aquaparku BlanskoCena celodenního jízdného bude stanovena na 44 Kč včetně DPH, děti do 6 let mají jízdu „Krasobusem“ zdarma. Spoj bude vyjíždět z autobusového nádraží, směrem na na Skalní mlýn a následně zajíždět až do centra města, aby turisté mohli navštívit zámek, aquapark nebo využít služeb infocentra.

Předmětem dohody s ČD je pak zahrnutí „Krasobusu“ do komunikační kampaně věrnostního programu ČD Bonus. Pro držitele jízdenek ČD s cílovou stanicí Blansko (ne starších než týden) platit sleva 20 % z ceny jízdenky na „Krasobus“.

Veškeré informace k turistické lince naleznete na jejich speciálních stránkách www.krasobus.cz

Organizátoři věří, že si projekt „Krasobusu“ získá mezi turisty oblibu a stane se výrazným přínosem pro zvýšení návštěvnosti ve městě i v okolí.