LIPOVEC

Velká Dohoda

V areálu bývalé vápenky na vás i vaše děti čeká spousta zábavy a trochu toho adrenalinu:

- ferratový park
  
711 metrů ferrat obtížnosti A až velmi poctivé E
- lanový park
  Lanový park na kůlech, celkem 10 vysokých a 7 nízkých překážek.
- návštěva jeskyně Velká Dohoda
  Prozkoumejte asi 100 metrů dlouhý úsek
  a vyzkoušejte si náročnou práci speleologů při objevování jeskyní.
- lezecká stěna
  Vyzkošejte si skalní lezení na 16metrové vápencové stěně. K dispozici je dalších 10 kratších lezeckých cest v obtížnosti III - VI.
- lanovka
  Zip line má tři části a je celkem 402 metrů dlouhá. Na nejmenší návštěvníky čeká bezplatná malá lanovka do 20 kg, na které mohou jezdit zdarma do nekonečna.
- hřiště pro děti
  Vhodné od 3 let a za přítomnosti rodičů.

V blízkosti areálu se nachází šachtová vápencová pec, která je veřejnosti přístupná.
Areál se nachází u obce Holštejn, cestou na Lipovec.

KONTAKT:
+420 604 251 675
info@velkadohoda.cz
www.velkadohoda-moravskykras.cz

KDE NÁS NAJDETE?

SPELEOART

Netradiční návštěva jeskyní v Moravském krasu.

Únikovka

Netradiční bojovka nebo únikovka v jeskyni aneb Staňte se skutečnými jeskyňáři!
Zábavná a dobrodružná rodinná jeskynní trasa: s přilbou, čelovkou a v jeskyňářské kombinéze. Žádné betonové chodníčky, žádné chromované zábradlí, žádné elektrické osvětlení. Žádný výklad o stalagniech a stalagnátech. Ale jeskyně Bertalánka ve své přirozené kráse tak, jak ji příroda vytvořila se svou tajuplností, atmosférou i příběhem.

Do tohoto prostředí jsme zasadili netradiční únikovku (nečekejte však trápení intelektuálně náročnými otázkami vedoucí k vyluštění záhady, ale spíše bojovku vedoucí k hledání úniku z jeskyně). Na dně propástky "Ďáblova kapsa" uvidíte zasypaného jeskyňáře resp. naší zaseknutou Tlustou Dolly, v úžině "Za pavoukem" uvidíte jeskyňářský bivak a poznáte jak spí a "bydlí" jeskyňáři.  Dobrodružná zážitková trasa je určena především pro rodiny s dětmi od 4 let věku. Možnost rezervace termínu online.


Speleoferata

Ferata - to je něco mezi turistikou v náročném skalním terénu a horolezectvím. Se sedákem, osobkou a přílbou překonáváte zajištěné lezecké trasy. A "speleoferata"? Stejné dobrodružství a stejná zábava, ale umocněno tím, že se vše odehrává v jeskyních - ve světě, ze kterého čiší respekt a pokora.
Dostanete přílbu a čelovku, kombinézu, sedací úvaz a jeskyňářský jistící set s karabinami. A vychutnáte si až 40 metrů hlubokou, zajištěnou jeskynní kaskádu - plnou prolízaček, plazivek, průlezů, propastí, komínů s lanovými žebříky, traverzů s "houpačkami" a lezením. Možnost rezervace termínu online.
 

KONTAKT:
+420 777 514 414
info@speleoart.cz
https://speleoart.cz

KDE NÁS NAJDETE?

 

JESKYNĚ VÝPUSTEK

Zážitková trasa za tajemstvím jeskyně

Za tajemstvím jeskyně se vydáte bez eletrického nasvícení, s čelovými světly na helmách, ve vlastním oblečení (které si můžete ušpinit) nebo v overalech. Trasa vede po obvodu válečného krytu až nad jeho střechu, který Českolovenská armáda v r. 1961 v jeskyni vybudovala pro případ válečného konfliktu. V rámci trasy o dílce 690 m projdete i část Nízké chodby, která svou výškou dělá čest svému jménu.

Podmínky ke vstupu:
- skupinky do 10 osob
- děti až od 6 let
- nutná rezervace na tel. 516 439 111

KONTAKT:
679 05 Křtiny
tel. +420 516 439 111, +420 731 515 340
e-mail: vypustek@caves.cz, vypustek.rezervace@caves.cz
www.caves.cz/jeskyne/jeskyne-vypustek

KDE NÁS NAJDETE?

SLOUPSKO-ŠOŠŮVSKÉ JESKYNĚ

Zážitková trasa Po stopách Nagela

Trasa vede ústím Stupňovité propasti nejprve po upravené trase a dále po schodech k části bývalého Absolonova Macošského žebře. Trasa pak vede řečištěm Sloupského potoka na dno Nagelovy propasti. Po přejití Nagelova jezírka lze nahlédnout do přítokových sifonů. Návrat je s odbočkou k Wankelovu jezírku a výstup opět Stupňovitou propastí.

Návštěvníky čeká sestup a výstup po 12 metrů dlouhém žebříku. V některých úsecích je pohyb možný jen po čtyřech, místy se i plazí. V průběhu celé prohlídky je nutno dbát zvýšené opatrnosti a poslouchat pokyny vedoucího výpravy.

Návštěvníkům je zapůjčena přilba s výkonnou svítilnou.Doporučujeme zajistit si pevnou obuv s protiskluzovou podrážkou, vhodné jsou holínky, dále ochranné rukavice, šátek nebo tenká čepice pod přilbu. Na pokladně je možné zakoupit overal (140 Kč).

Trasa je dlouhá 1300 m a trvá ca 180 minut.

Podmínky ke vstupu:
- počet osob 4-10
- prohlídka je vhodná pro fyzicky zdatnější osoby, minimální výška 140 cm
- nutná rezervace na tel. 516 435 335

KONTAKT:
679 13 Sloup v Moravském Krasu
tel. +420 516 435 335, +420 730 575 973
e-mail: sloupskososuvske@caves.cz

KDE NÁS NAJDETE?
 

JEDOVNICE

Wakeareál

Wakeareál Jedovnice pro vodní lyžování a wakeboarding, naleznete vedle kempu ATC Olšovec přibližně 30 km od Brna. Samotný vlek provozujeme na rybníku Olšovec, který má plochu cca 42 hektarů.

KONTAKT:
+420 702 374 002
info@wakearealy.cz

www.wakearealy.cz

Singletrail

Singletraily jsou úzké přírodní stezky projektované a budované dle speciální a léty prověřené metodiky.  Singletrail je jednosměrná stezka pro horská kola, citlivě zasazená do terénu, na které zažijete opravdovou zábavu. V Jedovnicích si můžete vybrat ze tří okruhů v délce 6,5 km, 10,5 km a 11,5 km, z nichž dvě jsou vhodné pro děti.
Na základně si můžete také zapůjčit celoodpružená kola, vše vyřídíte i online.

KONTAKT:

+420 731 462 595
pujcovna@singlekras.cz
https://singlekras.cz


KDE NÁS NAJDETE?

LEZENÍ NA SKALÁCH

V CHKO Moravský kras je horolezecká činnost velice oblíbená, avšak povolena jen v uričtých lokalitách.
Při technických přelezech volně lezených cest je možno použít jen vyjímatelné jištění. Je zakázáno používat skoby, nýty, spity apod. osazované pomocí kladiva.

LEZECKÉ STĚNY